Sitemize İlan Vermek İçin Acele Edin

Masajın Yararları

Masajın bir çok anlamda yararı vardır örneğin yaraları ele alacak olur isek yaralı bölgedeki dokuların ve birbirine yapışıklıkların çözülmesine ve de sorunun ortadan kalmasına, kas kramplarına, tendon enfeksiyonlarına, uykusuzluk sorununa, ağır yaralanmaların sonucunda migren, hipertansiyon, baş ağrısı , adet ağrısı ve bununla beraber kabızlık sorunlarında ağrının duyulduğu bölgelere uygulanmaktadır.

Masaj yapılırken iki durum oluşmaktadır bunlardan bir tanesi masajın uygulandığı yerde bu durum bazen tüm vücudu etkiler bazen ise sadece yaralı olan bölgede ısı artmasına neden olmaktadır. Bu sayede kan dolaşımı da o bölgede hızlanır. İkincisi ise belirli bir bölgeye yapılan dokunmalarla vücutta bazı hormonların salgılanması sağlanır bu sayede hormon artışı oluşur ve bu hormonlarda orada düzenleyici bir etki göstermektedir.

Masaj sırasında sistem dört ile yirmi kat arasında oldukça hızlı bir şekilde çalışır. Bu sayede kirli kanın kalbinize ulaştırılması da kolay bir hal aldığından masaj kelimesinin dahi kalbe ve toplar damalarımıza yardımı oldukça büyüktür.

Masaj yaptıran kişilerde sistem ve hormon dengesi tetiklenerek vücudumuzda tedavi eden özelliği bulunan hormonların salgılanmasını sağlamaktadır. Bu saye de de vücudumuzun dışarıdan gelen tehditlere karşı direnci daha da artacaktır. Masaj sayesinde belki de henüz başlamayan ama başlamak durumunda olan hastalıkların da tedavisi gerçekleşmiş olacaktır.

Masaj aslına bakarsanız henüz hastalık oluşmasından önce düzenli bir şekilde yapılması durumunda çok ciddi olabilecek hastalıkların dahi önüne geçecektir. Bunun nedenine gelecek olursak masaj yapılırken vücutta aynen bir uyuşturucu madde üretir gibi endorfin salgılanmaktadır. Bu hormon sayesinde masajı yaptıran kişide hayal edemeyeceği bir rahatlık durumu oluşacaktır. Bu durum ise onun gerek psikolojik anlamda gerekse anti depresan anlamında oldukça rahatlatıcı bir hal alacaktır. Kendinizi tıpkı bir terapi almış gibi düşünebilirsiniz.